Ekonomi

AFAD, deprem bölgesine dönmek isteyen afetzedelerin işlemlerine ilişkin açıklama yaptı.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD), deprem bölgesine dönmek isteyen afetzedelerin yol ve bilet ücretlerinin kimlik numaraları üzerinden Ziraat Bankası’na ödeneceğini bildirdi.

AFAD, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından afet bölgesine dönmek isteyen vatandaşların dönüş işlemleri ve yol masrafı ödemelerine ilişkin açıklama yaptı.

Kendi araçlarıyla gitmek isteyenlerin, valilik ve kaymakamlıklar tarafından oluşturulan ve duyurulan başvuru noktalarına yolluk gider belgesi başvurusunda bulunabilecekleri belirtildi.

Afet bölgesine ulaşım sağlanacak

Depremzedelerin döndükleri ildeki başvuru noktalarına geldiklerini bildirerek giderlerini alabilecekleri açıklamada, “Yolculuk giderleri kimlik numaraları üzerinden Ziraat Bankası’na ödenecek.” kelime kullanıldı.

Açıklamada, toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenlerin valilik ve kaymakamlıklar tarafından oluşturulan ve duyurulan başvuru noktalarına da başvurabilecekleri belirtildi.

“Afet bölgesine ulaşım valilik veya kaymakamlıklarca temin edilecek uygun araçlarla (otobüs, minibüs, havayolu, demiryolu vb.) sağlanacak. Öte yandan bilet alan afetzedelerin başvuru noktalarına başvurması halinde kimlik numaraları üzerinden Ziraat Bankası’na ödenecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu