Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs’ı babasının ve daha önceki mesleklerini örnek alarak kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

“GENÇLİĞİNDE İETT’TE ÇALIŞMIŞ BİR KARDEŞİM”

Paylaşımında personele seslenen Erdoğan, “Değerli işçi arkadaşlarım; geçimini kaptanlık yaparak sağlayan gazi bir babanın oğluyum. Gençliğinde İETT’de işçi olarak çalışmış terli bir abiyim. .. Emeğinizden, alın terinizden, sıcacık ekmeği dostlarla paylaşmaktan çok memnunum.İyi biliyorum.Siyaset yoluyla ülkemize hizmet mücadelemizde nereden geldiğimizi ve köklerimizi asla unutmadık. senin hakların

“NE YAPTIK, BİRLİKTE BAŞARILIYIZ”

Yıllardır istismar aracı olarak kullanılan 1 Mayıs’ı sizler için bayram ilan ettik, gerçek bir emek günü haline getirdik. Örgütlenme, sendikal hak ve ücretlerle birlikte işçi sağlığı ve güvenliği konusunda da çok önemli adımlar attık. 2002’de 184 lira olan 126 dolar olan asgari fiyatı bugün 8 bin 500 liraya yani 437 dolara çıkardık. Asgari fiyatı ve taban fiyata eşit olan diğer ücretlilerin gelirlerini hariç tuttuk. Ne yaptıysak beraber yaptık, beraber başardık, sırt sırta vererek zorlukları beraber aştık.

“14 MAYIS’TA DESTEKLERİNİZE GÜVENİYORUM”

İnşallah Türk Yüzyılını yeniden sizlerle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz emekçi kardeşlerimin takviyesine güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu