Haber

Yardım için deprem bölgesine koştular.

Nilüfer Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasına Bursalıların desteği sürüyor. Deprem bölgesine 80 TIR dolusu yardım malzemesi gönderen Nilüfer Belediyesi, çalışmalara destek için Elbistan’a da 2 ambulans ve 5 sağlık çalışanı gönderdi.

Türkiye’de 10 ili vuran deprem tüm yurtta yas tutarken, depremzedelerin yardımı için herkes seferber oldu. Nilüfer Belediyesi de deprem bölgesini tüm imkanlarıyla güçlendirmek için var gücüyle çalışıyor. Başlatılan yardım kampanyasına günlerdir yoğun takviye yapılıyor. Vatandaşlar, depremzedelerin ihtiyaç duyduğu malzemeleri Nilüfer Belediyesi aracılığıyla bölgeye ulaştırıyor.

Nilüfer Belediyesi’ne ait Alaaddinbey ek hizmet binası ve İhsaniye Mahallesi’ndeki Emniyet Müdürlüğü’ndeki iki toplama noktasına üçüncü nokta eklendi. Üçevler Spor Tesisleri’nde kurulan 3. toplama noktasında kısa sürede binlerce koli toplandı. Vatandaşlar bu noktalara gerekli ekipmanları taşımaya devam ediyor. Getirilen yardım malzemeleri arasında çocukların deprem bölgesindeki akranlarına gönderdikleri oyuncaklar ve notlar dikkat çekiyor.

 

Çalışmalarına ara vermeden devam eden Nilüfer Belediyesi, vatandaşlardan yardım malzemesi olarak sadece kuru mama, bisküvi, konserve ve içme suyu getirmelerini istedi. 3 toplama noktasına getirilen bu malzemeler kolilere konularak kamyonlara yükleniyor. Nilüfer Belediyesi tarafından yürütülen kampanyada şu ana kadar bölgeye 80 tır sevk edildi. Gelen yardımlar bölgeye sevk edilmeye devam edecek.

 

Nilüfer Belediyesi de talep üzerine Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine 2 ambulans ve 5 sağlık çalışanı gönderdi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, 2 ambulans ve sağlık çalışanını Halk Konutu önünde “Hayırlı olsun” diyerek uğurladı. Nilüfer Belediyesi de bölgeye gitmek isteyen kurtarma ekipleri ve gönüllüler için 3 otobüs ve 3 minibüs tahsis ederek, deprem bölgesindeki çalışmalara katılmak üzere 2 kova ve 2 kamyon gönderdi.

Deprem bölgesinde arama kurtarma desteği sağlayan Nilüfer Arama Kurtarma ekibi çalışmalarını sürdürüyor. Yoğun çaba harcayan grup, bugüne kadar 6 kişiyi kurtararak hayata tutunmalarına destek oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu