Haber

AK Parti Edirne İl Başkanı İba, “Benim Evim Evin Olsun” kampanyasına destek çağrısında bulundu.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, hayırseverleri “Evim Ev Olsun” kampanyasına destek olmaya davet etti.

İba, yaptığı yazılı açıklamada, “Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşların konut sorununun çözümlenmesine katkı sağlamak amacıyla “Evim Evde Olsun” kampanyasının başlatıldığını hatırlattı.

Kampanya kapsamında hayırsever vatandaşların konutlarını depremzedelere ücretsiz ya da uygun fiyata kiralayabileceklerini belirten İba, şunları kaydetti:

“Kampanya kapsamında depremzedelerin nakli için depremzedelerin bulunduğu meskenlerin elektrik, su, doğalgaz faturaları kaymakamlık tarafından ödenecek. Evlerini depremzedelere açan hayırseverler ücretsiz en az 3 ay şartı ile kaymakamlıklara başvurabilecek.Kaymakamlık ile konut sahibi arasında ‘Ödünç Verme Sözleşmesi’ imzalanacak ve depremden etkilenen aile konutlara yerleştirilecek. ikametgahı kaymakamlıktır.

Bina ve eşyalar, depremzede ailelerinin kullanımı nedeniyle meskene veya meskendeki eşyaya zarar gelme ihtimaline karşı Türkiye Sigortası tarafından sigortalanacak. Depremzedelerle el ele, omuz omuza dayanışma içinde olacağız. Şimdi birlik olma zamanı. Dayanışmanın, kardeşliğin en güzel örneğini sunan milletimiz, depremzedelerimizi kucaklayacak, evlerinde misafir ağırlayacak. Kapımız onlara olduğu gibi kalbimiz de onlara açık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu