Haber

Finike Belediye Başkanı Geyikçi’den Yeni Mahalle için kentsel dönüşüm çağrısı

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, ilçedeki Yeni Mahalle’nin kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesi çağrısında bulundu.

Geyikçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden dolayı üzüntü duyduklarını söyledi.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Geyikçi, Antalya’da olası bir depremde can ve mal kaybını önlemek için büyükşehir belediyesiyle uyum içinde 19 ilçeyi kapsayan ‘Deprem Master Planı’ çalışması yapıldığını kaydetti.

Belediyelerin imar müdürleri, mühendisler ve meslek odalarıyla birlikte bu plan üzerinde çalıştıklarını belirten Geyikçi, kendi sorumluluklarındaki yapı stoku belirleme çalışmalarına hız verdiklerini ifade etti.

Kentsel dönüşümün değerine işaret eden Geyikçi, bu çalışmaların Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın da sorumluluğunda olduğunu belirtti. Geyikçi, ilçedeki Yeni Mahalle’nin kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesi çağrısında bulundu.

Deprem sonrası çok sayıda depremzede ailesinin Antalya’ya geldiğine işaret eden Geyikçi, depremin mağdurlar üzerindeki psikolojik ve sosyolojik etkilerini azaltmak için çalıştıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu